•   BİZİ ARAYIN :   0507 652 1514 / 0507 652 1514
 • Hem Sağlıklı Hem Lezzetli Kefir Smoothie ile Diyet | İZMİR DİYETİSYEN

  Dyt.Buket Adanç - Online Diyetisyen Online Diyet Programı ve Listesi Hem Sağlıklı Hem Lezzetli Kefir Smoothie ile Diyet

  Hem Sağlıklı Hem Lezzetli Kefir Smoothie ile Diyet

  KEFİR SMOOTHİE

  Kış mevsimi dolayısıyla daha az su içiyor, daha az hareket ediyor ve daha fazla antibiyotik veya soğuk algınlığı ilacı kullanıyoruz. Tüm bunlar vücudumuzda nasıl mı etki gösteriyor? Birinci olarak detoks sistemini yavaşlatıyor, vücudumuzda ödem olmasına sebep oluyor ve karaciğerimize yüklediğimiz ilaç nedeniyle kilo verme hızımızı yavaşlatıyor. İşte bu noktada biz diyetisyenlere sağlıklı beslenme önerileri vermenin yanı sıra sağlıklı aynı zamanda da ödem söktürücü diyet tarifler vermek düşüyor.
  Bende sizlere mutfaksever bir diyetisyen olarak hem bağışıklığınızı kuvvetlendirecek, hem ödem atmanıza yarar sağlayacak, hem de metabolizma hızınıza hız katacak bir tarif hazırladım.

  Malzemeler:
  500 ml kefir
  1 adet olgun avakado
  1 yemek kaşığı chia tohumu
  1 tk çörek otu
  1 avuç maydanoz 
  1 avuç fesleğen
  Taze Zencefil
  Limon Kabuğu

  Bütün malzemeleri blendırdan geçirin. İşte bu kadar...

  DİYETİSYENDEN NOTLAR

  Neden Kefir?
  Çünkü kış beslenmesinde özellikle bağırsak floranızdaki bakterileri beslemek ve bağışıklığınızı kuvvetlendirmek için mutlaka kefire yer vermelisiniz. Ayrıca kefir metabolizmanızı hızlandırır ve kilo verme maceranızı destekler. Diyetisyeninizden söylemesi:)

  Neden Çörek Otu?
  Özellikle diyetisyene başvuran pek çok kişi kilo probleminin yanı sıra kolesterol ve kalp damar hastalıkları konusunda da problem yaşamaktadır. Bu nedenle smoothiemizin içerisine HDL yani iyi huylu kolesterolünüzü yükseltip, LDL yani kötü huylu kolesterolünüzü düşürmenizi sağlayacak çörek otunu ilave ettik ki kalp dostu bir içecek olsun.

  Neden Avakado?
  Diyetisyen olarak en sık karşılaştığım problem kilo problemi olduğuna göre en fazla metabolizma hızlandıran besini eklemeseydim olmazdı:) Metabolizma hızını arttırıp kilo vermenize destek olduğu gibi özellikle bayanların düzenli tüketim sonucu demir depolarına da olumlu destek sağladığını hem araştırmalar hem de benim bizzat klinik tecrübelerim gösteriyor:)

  Neden Maydanoz?
  En önemli besinlerden birisi olan maydanoz hem önemli bir lif kaynağı, hem iyi bir C vitamini kaynağı, hem de iyi bir ödem söktürücü. Yani on parmağında on marifet. Özellikle metabolizma hızlandırma konusunda üstüne yoktur. Bu yüzden de benim diyet listelerimin başının tacıdır. Türkiye’de diyet listesine maydanoz yazan diyetisyenler yarışsa, açık ara farkla ipi göğüslerim, o derece:)

  Neden Fesleğen?
  En az maydanoz kadar iyi bir diüretik yani su atıcı. Ayrıca bakterilere karşı savaşan yeşil güç olur kendisi. Üstelik çok güzel bir aroması var diyebilirim.

  Neden Taze Zencefil?
  Tabiki bağışıklı kuvvetlendirsin diye taze zencefili kullandık. Tabi zencefilin detoks etkisini de unutmadık.

  Neden Chia Tohumu?
  Moda olduğu için:) Şaka şaka... Chia Tohumu sindirimi yavaşlatıyor ve dolayısıyla kan şekeri dengesini sağlıyor. Lif deposu olduğu için hem diyet hem de bağırsak dostudur. Uzun süre tok kalmanızı sağlar. Kolesterolü düşürür. Muhteşem bir Omega-3 deposudur. Ancak klinik çalışmalar sonucu günde 2 yemek kaşığından fazlasının zararlı olabileceği ortaya konmuştur.

  Peki ya neden smoothie?
  Çünkü yapması ve tüketmesi çok kolay. Üstelik çok lezzetli.. Özellikle avakadonun yumuşak tadı ve dokusu kefirin keskin tadını azaltıyor ve daha kolay içimli hale getiriyor. Limon kabuğunu aroma versin diye koyduk. Bence çok yakıştı ama istemezseniz kullanmayabilirsiniz. 

  İşte diyetisyeninizden yem yeşil bir sağlık deposu. Umarım beğenirsiniz. Afiyet olsun, formda tutsun...


                                                                 DİYETİSYEN BUKET ADANÇ