•   BİZİ ARAYIN :   0507 652 1514 / 0507 652 1514
 • Çilekli Kup | İZMİR DİYETİSYEN

  Dyt.Buket Adanç - Online Diyetisyen Online Diyet Programı ve Listesi Çilekli Kup

  Çilekli Kup

  Diyette en çok ihtiyaç duyduğumuz lezzetlerin başında tatlılar geliyor. Bende diyetisyen olarak bu duruma çözüm getirebilmek adına sürekli tarif denemeleri yapıyorum. Bu seferki lezzetimize nisan ayının en tatlı meyvesi; çilek eşlik ediyor…
   
  Malzemeler:

  500 mll yağsız süt
  6 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  2 yemek kaşığı bitkisel tatlandırıcı
  1 adet olgun muz
  ½ su bardağı çiğ badem
  300 gr. Çilek
   
  Yapılışı:

  500 ml yağsız sütün içerisine, blendırdan geçirdiğimiz yulaf ezmesini ve ezilmiş 1 adet olgun muzu ilave edip kısık ateşte pişiriyoruz. Kaynadıktan 4-5 dakika sonra muhallebi kıvamını alacaktır. Kupumuzun alt kısmına, ikiye kestiğimiz çilekleri koyup üzerine biraz muhallebi ilave ediyoruz. Sonra tekrar çilekleri ilave edip, bir kat daha muhallebi ilave ettikten sonra üzerini çilek ve çiğ bademle süslüyoruz. Yani 15 dakikanızı alacak çok pratik bir lezzet!!! İster kahvaltı da ister ara öğünde tüketebilirsiniz.
  Afiyet olsun…
  (Daha fazla tarifden haberdar olmak için YouTube Kanalımıza abone olabilirsiniz!)
   
  DİYETİSYEN NOTU

  Yulaf Ezmesinin Faydaları:


  Pek çok insanın diyet yiyeceği olarak algıladığı yulaf ezmesinin en önemli özelliği lif oranının yüksek olması ve dolayısıyla uzun süre tokluk sağlamasıdır. Ayrıca yüksek lif oranı kan şekeri dengesini sağlıyor ve barsaklarınızı düzenliyor.
  Yulaf ezmesinin içerdiği bol miktardaki lif, kolesterol emilimini sağlar ve yüksek kolesterolün enden olduğu sorunlardan bünyeyi berteraf eder.
  B grubu vitaminlerinden zengin olması sebebiyle sinir sistemi için etkilidir. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda stres ve depresyon vakaları ile bünyenin savaşmasına yarar sağlar.
  Yulaf ezmesi iyi bir karbonhidrat kaynağıdır ve enerji verir. Bu özelliğinden dolayı sporcuların düzenli olarak tüketmesi önerilir.
  Bağırsak kanseri riskini azaltır. Bol miktarda lif içermesi başta bağırsak kanseri olam üzere sindirim sistemini edef alan kanser türlerine yakalanma riskini azalttığına inanılmaktadır.
   
  DİYETİSYEN BUKET ADANÇ